Tvorba ceny pro klienty

Naší hlavní myšlenkou při tvorbě ceny za účetní služby je, abychom splnili základní úlohu funkce účetnictví a zároveň klienta nezatěžovali zbytečně vysokými platbami za naše služby. Jinými slovy, svou práci si umíme při nezměněné kvalitě v určitém slova smyslu zjednodušit ke spokojenosti klienta.

Níže popisujeme, jak to lze například uskutečnit :

Cena je závislá na počtu zaúčtovaných dokladů, nikoliv na počtu předaných dokladů

- z některých typů dokladů ( např. parkovací lístky, doklady z nákupu pohonných hmot apod. ) vytvoříme měsíčně tzv. souhrný doklad, který i přesto, že je tvořen několika doklady, účtujeme jako jeden. Platíte tedy cenu jakoby se jednalo o jeden doklad.

- Příklad : Přinesete ke zpracování 300 ks paragonů. Z některých typů, které spolu časově nebo druhově souvisejí vytvoříme tzv. souhrné doklady, takže z Vašich 300 ks paragonů vytvoříme např. 250 ks dokladů. Platíte tedy za zpracování 250 ks dokladů, nikoliv 300 ks paragonů. (Spousta našich konkurentů určuje klientům výslednou cenu za účetní služby v závislosti na počtu zaúčtovaných položek v deníku - to může být pro Vás klienty dopředu nevypočitatelné a neovlivnitelné, jelikož jeden jediný doklad lze zaúčtovat i několika položkami. Výsledná cena je v takovémto případě defacto na libovůli účetní firmy. Dalším extrémem je, když účetní bezmyšlenkovitě účtuje např. parkovací lístky v hodnotě desítek korun každý zvlášť - cena za zpracování takového dokladu častokrát převyšuje hodnotu dokladu samotného a klienti je potom ke zpracovávání raději ani nedodávají.)

 

 

Neplatíte žádné předražené minimální paušály, platíte jen za skutečně vykonané práce

- pokud přijdete s pěti doklady, zaplatíte pouze za 5 dokladů.

Příklad : Přinesete ke zpracování 3 ks přijatých a 2 ks vydaných faktur ve čtvrtletí, nejste plátce DPH. Zaplatíte tedy pouze za zpracování těchto dokladů, žádný minimální měsíční, či čtvrtletní paušál po Vás nebudeme požadovat.

 

 

Jste schopni sami si spočítat konečnou cenu

- dle ceny za doklad, počtu dokladů a dalších požadovaných služeb.

 

 

Lze stanovit i paušál

- jeho výše se odvíjí od počtu dokladů a požadovaných služeb. Paušální platba může probíhat dle domluvy buď měsíčně, nebo čtvrtletně a to tak, aby odpovídala práci, kterou pro Vás skutečně vykonáme.

Novinky

Pracovní pozice Hlavní účetní

Hledáme do týmu pracovitou (pracovitého) kolegyni (kolegu). Bližší info zde.

 

Důvody, proč podnikat právě s námi?

1. Jsme zde pro Vás,

2. poskytujeme kvalitní služby se zárukou,

3. vždy Vás včas informujeme.


Úvod          O nás          Účetnictví          Daně          Mzdy          Poradenství          Ceník          Zajímavé odkazy          Kontakt      
Webdesign STUDIO VIRTUALIS